Ładowanie loading icon

Czym jest CMS Joomla?

Joomla! to popularny system zarządzania treścią, służący do tworzenia i administrowania stronami WWW, którego najważniejszą cechą jest modułowa budowa szablonów, dzięki czemu w łatwy i prosty sposób użytkownik może zarządzać praktycznie każdym elementem witryny.

Rozwijany od 2001 roku, jeszcze pod nazwą Mambo CMS, swoją współczesną nazwę przyjął kilka lat później i od tamtej pory cieszy się niezmienną popularnością wśród internautów.

Bogata możliwość konfiguracji oraz spora baza darmowych i płatnych komponentów umożliwiających uzyskanie dodatkowej funkcjonalności, czynią z Joomla atrakcyjny system obsługi witryn internetowych.

Joomla! to system otwarty i dostępny dla wszystkich na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, podstawowa instalacja udostępnia m.in. pamięć podręczną dla zwiększenia wydajności, kanały RSS, artykuły, zaawansowany system poziomów dostępu do treści, formularze kontaktowe, wyszukiwarkę oraz wiele wersji językowych.

Pobierz za darmo

Joomla PL oraz popularne dodatki

Joomla 3.4.8 po polskupobierz

Przydatne komponenty (4)pobierz


Popularne komponenty:

Akeeba Backup → pobierz

AcyMailing Starter → pobierz

VirtueMart → pobierz

JCE Editor → pobierz

joomla

Joomla jest silnikiem działającym na otwartej licencji GNU GPL

Na całym świecie miliony ludzi tworzą atrakcyjne strony internetowe w Joomla! CMS ten ma wiele zastosowań, od stron prywatnych, po serwisy firmowe, sklepy internetowe, a nawet rozbudowane portale korporacyjne.

Co zawiera paczka wtyczek?

Chcesz spróbować pracy z Joomla samodzielnie?

W Skrypty.net możesz pobrać najnowszą, polską wersję językową Joomla. Ponadto, żeby ułatwić Ci pracę z tym popularnym CMS, możesz pobrać paczkę popularnych komponentów poszerzających jego możliwości.

Paczka zawiera następujące pluginy: Akeeba Backup (komponent do tworzenia kopii zapasowych), AcyMailing Starter (tworzenie i zarządzanie newsletterem oraz listą mailingową), VirtueMart (dodatek zmieniający Joomla w sklep internetowy), JCE Editor (zaawansowany edytor wizualny).

Instalacja

Instalacja sprowadza się do pobrania paczki, rozpakowania plików, utworzenia bazy danych na serwerze oraz uruchomienia i przeprocesowania kolejnych kroków instalatora. Więcej informacji na temat instalacji znajduje się w pliku readme.txt po rozpakowaniu zawartości archiwum zip.